Kosze na śmieci dla dzieci do pokoju

 

Ludzie wytwarzają różne śmieci. Wyrzucamy je do śmieci. Potem jak nasze śmietniki się napełnią to je opróżniamy. Jest wiele firm zajmujących się wywozami śmieci. Nasze dzieci też powinny nauczyć się wyrzucać śmieci do śmietnika, dlatego też ja mojemu dziecku kupiłam śmietnik do jego pokoju. W ten sposób nauczy się wyrzucać śmieci do kosza, a nie gdzieś na podłogę.

Kosz do przechowywania śmieci

Kosze na śmieci dla dzieciWiadomo, że dziecku nie kupię śmietnika, który jest duży, tak jak ma na przykład w kuchni. Raczej wolę kupić mu taki niewielki śmietnik i kolorowy w dodatku. W ten sposób będzie chętniej wyrzucał śmieci do kosza. Mając kosz w pokoju dziecko nauczy się, że śmieci można też segregować. W związku z tym kupiłam mu trzy niewielkie kosze. One naprawdę nie są aż takie duże. Wystarczy, że papierki wrzuci do kosza niebieskiego, butelki po napojach do kosza zielonego, a do trzeciego pomarańczowego kosza wrzuci pozostałe. Z takiego prostego obowiązku jak wyrzucanie śmieci dziecko może przerodzić to w zabawę. Tak z resztą najlepiej uczyć jakiś obowiązków przez zabawę. Moje dziecko aż tak dużo śmieci nie wytwarza. Jakieś papierki po batonikach, czy buteleczki po sokach i to zazwyczaj wszystko, co może wytworzyć w swym pokoju, chyba, że jak coś narysuje i mu nie wyjdzie to wtedy te to wyrzuci. Kosze na śmieci dla dzieci można kupić w każdym sklepie zabawkowym. Tam są takie kolorowe kosze i mogą mieć różne kształty. Ja kupiłam o takich kształtach, które raczej przypominają hydranty. Cena ich też nie jest aż tak duża. Na pewno nie są tak drogie jak byśmy kupowali zwykłe śmietniki jakie mamy w domu. Nad tymi jego małymi koszami do śmieci zawiesiłam tablice na której będzie przypinał sobie gwiazdki za prawidłowe posegregowanie śmieci.

Warto dziecko uczyć obowiązków już od małego, w ten sposób w późniejszym wieku będzie lepiej przygotowane do życia. Ja uczę swoje dziecko obowiązków poprzez zabawę. Kupiłam mu ostatnio kosze na śmieci, które są przeznaczone dla dzieci. Są one kolorowe i mają zabawny kształt. Za dobrze wyrzucone śmieci do kosza moje dziecko dostanie nagrodę, oczywiście musi zebrać odpowiednią ilość gwiazdek  jakie otrzymuje za poprawne wyrzucenie śmieci.