You are currently viewing Kontenery do magazynów

Kontenery do magazynów

Magazyny sklepów muszą być dobrze wyposażone w sprzęty do przewożenia towarów, aby prace przebiegały szybko i bezproblemowo. Dlatego tak ważne jest skompletowanie przydatnych wózków, kontenerów czy koszy. Co znajdziemy w propozycjach producentów wyposażenia do magazynów? Podstawowym wyrobem są rolkowe kontenery, które posiadają wytrzymałe i trwałe kółka, dzięki którym ich przemieszczanie jest niezwykle proste.

Kontenery na kółkach

kontenery rolkoweNawierzchnia, po której są przemieszczane, nie musi być całkowicie równa, ponieważ takie kółka są w stanie pokonywać niewielkie przeszkody. Nierówności nie stanowią tutaj zatem żadnego problemu. Takie kontenery rolkowe dostępne są w różnych wymiarach. Na przykład możemy zdecydować się na kontener o wysokości 600 mm i podstawie 600×1650 mm. Jest to już dość duży kontener, w którym znajdują się cztery półki. Możemy zatem w nim umieścić sporą liczbę towarów małogabarytowych lub kilka wielkogabarytowych – ładowność wynosi 300 kg. Oczywiście możemy wybrać też niższy kontener, ale z większą podstawą, musimy się jednak liczyć wówczas z mniejszą ładownością. Takie kontenery rolkowe są wykonywane ze stali, a wykończone za pomocą ocynku galwanicznego, który chroni je przed korozją. Dzięki temu pojemniki te prezentują się estetycznie nawet po upływie długiego czasu, dlatego jeśli nie tylko parametry techniczne się dla nas liczą, ale także estetyka, to z pewnością odpowiednie rozwiązanie dla nas.

Podsumowując, kontenery na kółkach sprawdzają się w wielu magazynach, nie tylko sklepowych, ale także w magazynach firm przemysłowych. Dzięki nim można szybko przewieźć potrzebny towar czy jakieś narzędzia lub materiały w inne miejsce znajdujące się na terenie danego obiektu budowlanego. To zdecydowanie usprawnia pracę.