You are currently viewing Jaki powinien być wystrój sklepu z kominkami nowoczesnymi?

Jaki powinien być wystrój sklepu z kominkami nowoczesnymi?

Wystrój sklepu, nie tylko tego z kominkami jest bardzo ważny. Klient wchodzący do sklepu, nawet ten pierwszy raz powinien móc się odnaleźć w nim od razu. Poza tym także w sklepie bardzo ważne jest wyposażenie, jak i witryna sklepowa, która zachęca do odwiedzenia sklepu.

Jakie są kominki nowoczesne?

nowoczesny kominek na drewnoW sklepie ważny jest przede wszystkim asortyment, z którego klienci będą mogli wybrać produkt, który ich interesuje. W sklepie z kominkami nowoczesnymi, wiadomo będą to kominki. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór kominków, a mogą to być:

  • kominki otwarte
  • kominki z wkładem kominkowym
  • kominki z płaszczem wodnym
  • kominki powietrzne z rekuperacją
  • piece wolnostojące

Poza tym wyróżnić można także kominki nowoczesne, takie jak biokominki, czy kominki gazowe. Biokominki to dobry wybór jeśli nie chcemy montować całej instalacji kominkowej wraz z systemem dymowym. W tym przypadku po zakupie kominka, możemy go zamontować w dowolnym miejscu, wlać specjalny płyn i rozpalić. Zaletą także biokominka jest to, że nie produkuje on popiołu, ani żadnych spalin. Podobnie jest z kominkiem gazowym, w tym przypadku jednak, kominek połączyć z instalacją gazową. Także dobrym rozwiązaniem są tradycyjne kominki jednak z możliwością ogrzania innych pomieszczeń. Mowa tu o kominkach z płaszczem wodnym oraz o kominkach powietrznych. Te pierwsze działają podobnie jak centralne ogrzewanie, to znaczy czynnik – ciecz jest podgrzewana w zbiorników wokół komory spalania, skąd trafia do odbiorników – grzejników, gdy ciecz się ochładza to trafia z powrotem do zbiornika, gdzie cały cykl rozpoczyna się od początku. Kominki powietrzne działają podobnie, jednak w tym przypadku podgrzewane jest powietrze, które specjalnymi instalacjami trafia do innych pomieszczeń.

Wystój sklepu z kominkami

kominek z płaszczem wodnymW sklepie z kominkami także ważny jest wystrój sklepu. W takim sklepie przede wszystkim powinny znaleźć się meble, które są odporne na wysokie obciążenia, gdyż kominki do lekkich nie należą. Poza tym także w takim sklepie regały będą nie zastąpione, gdyż gdzieś należy ułożyć wszelkie akcesoria do kominka. Oczywiście, jak to w sklepie powinna znaleźć się lada z kasą. Wiadomo takie meble nie należą do tanich, jednak an rynku powstaje coraz to większa liczba zakładów oferujących używane wyposażenie sklepów. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, gdyż większość z tych mebli wygląda jak nowa, ale ich cena może być nawet o połowę mniejsza. Poza tym wyposażając magazyny, takie meble używane, nawet nie za ładnie wyglądające są dobrym rozwiązaniem, są bardzo tanie, a przecież w magazynie wygląd się aż tak nie liczy. W wystroju sklepu z kominkami także bardzo ważne są makiety lub plakaty, broszurki prezentujące dane kominki w całej swojej okazałości już po zamontowaniu.

Drzwi szklane – warto?

drzwi szklaneW sklepach bardzo często montuje się drzwi szklane. W warszawskich sklepach jest to bardzo popularne rozwiązanie. Takie drzwi szklane są przedłożeniem witryny i także przez nie można oglądać co sklep ma do zaoferowania. Jednak minusem takich drzwi może być to, że klient nie zauważy, że są drzwi i wjedzie w nie. Aby temu zaradzić dobrym rozwiązaniem do sklepów nie tylko w Warszawie są drzwi przesuwne, które działają na zasadzie czujki. Gdy ktoś się zbliża do takich drzwi, to po prostu się one otwierają. Klient nie ma kontaktu z drzwiami, co także skutkuje tym, że takie szklane drzwi przesuwne się mniej brudzą.


Więcej szczegółów na ten temat na:

  • Iwona Pellets – witryna internetowa firmy sprzedającej kominki z płaszczem wodnym
  • Ktd.com.pl – strona internetowa firmy oferujacej wyposażenie sklepów
  • Glass Decorator – strona internetowa firmy z Warszawy tworzącej drzwi szklane
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz

Podsumowanie

Odpowiednie wyposażenie sklepów jest bardzo ważne. Dzięki niemu łatwiej jest wyeksponować oferowany towar. Poza tym także otoczenie sklepu jest ważne. Jedynak oczywiście żadne sklep nie może obyć się bez odpowiedniego asortymentu, który jest oferowany.

Dodaj komentarz