You are currently viewing Jak zabrać się za projektowanie ogrodów?

Jak zabrać się za projektowanie ogrodów?

Wiele osób marzy o własnym ogrodzie, jednak aby był on perfekcyjny, powinien zostać odpowiednio zaprojektowany. Jeśli się na tym nie znamy, to warto w takiej sytuacji skorzystać z usług profesjonalnych projektantów ogrodów.

Projektowanie ogrodów – kto wykona?

pielęgnacja ogrodówOczywiście nasz własny ogród możemy samemu zaprojektować oraz wykonać. Jednak w takiej sytuacji powinniśmy choć trochę się na tym znać. Pomocny może się okazać program, który znajdziemy w sieci. W takim programie zaplanujemy cały okład naszego ogrodu, to znaczy lokalizacje roślin, jak i innych elementów, które mają się znaleźć w naszym ogrodzie. Jednak jeśli nie mamy czasu na projektowanie, jak i na wykonanie ogrody, to dobrym rozwiązaniem będzie usługa projektowanie ogrodów. W Trójmieście można znaleźć kilka zakładów, które się tym trudnią, jak i zakładaniem takich ogrodów. Taki projektant zaprojektuje nam ogród w każdej tematyce, jakiem będziemy tylko chcieli. Projektanci ogrodów zawsze podchodzą do swoich klientów indywidualnie i projektując uwzględniając:

  • upodobania klientów
  • nasłonecznienie działki
  • wielkość działki
  • rodzaj gruntu na działce
  • nawodnienie działki

Uwzględniając te wytyczne ogród będzie jak najlepiej dopasowany do warunków naszej działki. Poza tym w Gdańsku znajdziemy wiele firm, które zajmują się taką usługą jak pielęgnacja ogrodów. W tym przypadku firma taka wykonuje wszelkie prace związana z pielęgnacją roślin, jak i koszeniem trawników oraz nawadnianiem ogrodów, czy sadzeniem roślin.

Oświetlenie uliczne Led do ogrodu?

lampa ulicznaPodczas projektowania ogrodu warto także uwzględnić rodzaj oświetlenia, który znajdzie się w naszym ogrodzie. Oczywiście to na co się zdecydujemy zależy od wielkości naszego ogrodu oraz tego ile tam czasu spędzamy po zmroku. Jeśli nasz ogród będzie tętniła życiem po zmroku, to dobrym pomysłem nawet może się okazać oświetlenie uliczne Led. Taka lampa uliczna Led dostarczy wiele światła całemu ogrodowi, dzięki czemu nie trzeba już będzie doświetlać już ogrodu innymi lampa. Poza tym oczywiście na rynku znajdziemy bardzo duża ilość oświetlenia ogrodowego, większych czy tez mniejszych rozmiarów. Wszystko zależy od tego, co będziemy potrzebować. Ostatnio bardzo popularne stały się lampki z ogniwami fotowoltaicznymi. Dzięki takiemu rodzajowi oświetlenia, nie musimy ciągnąc kabli elektrycznych, tam gdzie chcemy aby znalazło się nasze oświetlenie. Minusem tych lampek jest jednak to, że nie produkują one tak mocnego światła, jak tradycyjne elektryczne lampi.

Kosze metalowe w ogrodzie

uliczny kosz metalowyOrganizując grille lub inne imprezy naszym ogrodzie także ważnym elementem, chodź nie zawsze zauważalnym jest kosz na odpady. Jedną z propozycji mogą być kosze metalowe, oczywiście nie takie kosze uliczne, ale bardziej wyszukane, pasujące do ogrodu. Oczyścicie wybierając kosze metalowe do ogrodu, zawsze powinniśmy zwracać uwagę czy nadają się one do użytku zewnętrznego. Wtedy takie kosze maja warstwę ocynkowania, która chroni je przed korozją oraz innymi zmiennymi i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, które będzie narażony. Poza koszami metalowymi do ogrodu, także można zainwestować w kosz betony, które także będzie trwały. Odpadają w tym przypadku kosze plastikowe lub z siatki, gdyż na zewnątrz po prostu są nie praktyczne.


Informacje związane z tematem artykułu dostępne są na:

  • Zielone2s – strona internetowa firmy z Gdańska oferującej projektowanie ogrodów
  • Tormet – witryna internetowa firmy tworzącej kosze metalowe i uliczne
  • Construco – strona www przedsiębiorstwa oferującego kolektory słoneczne
  • Wymarzonyogrod.pl – serwis internetowy poświęcony ogrodnictwu i roślinom

Podsumowanie

Ogród powinien zawsze być odpowiednio urządzony, tak, aby miło się w nim spędzało czas oraz relaksowało. Ogród to także miejsce spotkań ze znajomymi lub też z rodziną, dlatego należy zadbać o odpowiedni projekt tego miejsca.

Dodaj komentarz