You are currently viewing Jak pozyskać energię cieplną?

Jak pozyskać energię cieplną?

W celu ograniczenia kosztów eksploatacji budynku wielu przyszłych właścicieli decyduje się na zaawansowane rozwiązania, które pozwalają zapewnić lepszą wydajność działania. Dzięki temu w trakcie dalszego użytkowania nieruchomości możliwe jest poczynienie sporych oszczędności jeśli chodzi o zużycie mediów. To pozwala na zwrot z inwestycji w trakcie kilku czy kilkunastu lat co jest atrakcyjnym horyzontem czasowym.

Przykłady nowoczesnych jednostek grzewczych

nowoczesne powietrzne pompy ciepłaObecnie największym zainteresowaniem zarówno wśród odbiorców prywatnych jak i również przedsiębiorców cieszą się odnawialne źródła energii. Umożliwiają one pozyskanie różnych form energii w sposób ekologiczny co jest niezwykle istotne z punktu wiedzenia ochrony środowiska naturalnego. Dobrym przykładem takich rozwiązań są nowoczesne powietrzne pompy ciepła, które pozwalają pozyskać energię wykorzystywaną następnie do ogrzewania czy przygotowania wody użytkowej. Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu to wiele zależy od wielkości budynku. Przykładowo jeśli kubatura do ogrzania jest zbliżona do 150m2 to konieczne jest wybranie pompy o mocy co najmniej 8kW. Większość dostępnych na rynku jednostek jest montowana na zewnątrz budynków. Jeśli chodzi o czas całej instalacji to wprawionemu profesjonaliście zajmuje to od 1 do 2 dni. Warto wspomnieć, że nowoczesne rozwiązania posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności.

Można tutaj wymienić chociażby: programowanie różnych schematów ogrzewania, sterowanie godzinowe pracą, możliwość sterowania obiegami grzewczymi czy automatyczny proces odszraniania parownika. Należy pamiętać, że tego typu jednostki można zamówić zarówno poprzez wykonawcę całej instalacji jak i również w Internecie. Oprócz doboru właściwego modelu należy również zadbać o to żeby osoba czy firma wykonująca instalację zrobiła to poprawnie. W ten sposób można zapewnić maksymalną efektywność oraz niezawodność.