Jak odpowiednio zadbać o przedłużone włosy?

Jak odpowiednio zadbać o przedłużone włosy?

Zabieg przedłużania włosów pozwoli nam wreszcie cieszyć się pięknymi włosami o jakich marzyłyśmy, jednakże aby efekty takiego zabiegu były optymalne należy również o nasze przedłużanie włosy zadbać. Niestety, wciąż wiele kobiet pomija kwestię adekwatnej pielęgnacji przez co włosy znacznie szybciej się niszczą.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

jak dbać o przedłużane włosyPodobnie, jak o nasze naturalne włosy, tak i o przedłużane należy odpowiednio zadbać. Włosy doczepiane są bowiem znacznie bardziej podatne na rozdwajanie się końcówek, mechacenie, czy przesuszenie ze względu na to, że są one pozbawione cebulek. Skoro nie ma zatem ich co odżywiać od środka tak, jak ma to miejsce w przypadku naszych naturalnych włosów, powinnyśmy zadbać o adekwatną pielęgnację od zewnątrz. Wiele kobiet wciąż nie wie jak dbać o przedłużane włosy i często pomijają tę kwestie, co znacząco skraca ich żywotność. Tymczasem pielęgnacja nie jest tak trudna, jak mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim warto zakupić szampon oraz odżywkę do włosów suchych i zniszczonych. Produkty te porządnie nawilżają nasze włosy, wygładzają, a także ułatwiają rozczesywanie. Włosy warto także myć w chłodnej wodzie, która domyka łuski włosów jeszcze bardziej je wygładzając. Po umyciu należy włosy delikatnie odsączyć, najlepiej w bawełnianą koszulkę i pod żadnym pozorem ich nie pocierać ręcznikiem. Na końcówki włosów warto także nakładać olejki pielęgnacyjne.

Do rozczesywania włosów warto używać szczotki z naturalnego włosia, która nie szarpie naszych włosów, nie wyrywa ich, a delikatnie rozczesuje i nadaje im naturalny, zdrowy połysk. Włosy zawsze rozczesujemy małymi partiami od dołu do góry. Wszystkie te metody pozwolą nam zadbać odpowiednio zarówno o włosy przedłużane, jak i nasze własne naturalne co z kolei przyczyni się także do ich szybszego wzrostu!