You are currently viewing Izolacja nową metodą

Izolacja nową metodą

Jeśli chcemy, aby mieszkanie w danym budynku mieszkalnym było komfortowe i przyjemne, musimy zadbać o kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest odpowiednie ocieplenie, a drugą izolacja całego budynku od wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Bez odpowiedniej izolacji od wilgoci budynek będzie dużo szybciej niszczeć.

Nowy sposób izolacji

izolacje poddasza pianą pur na śląskuJeszcze nie tak dawno najpopularniejszym sposobem izolacji była izolacja wykonana ze styropianu. Teraz dostępny jest dużo lepszy i szybszy sposób izolacji. Izolacje poddasza pianą pur na śląsku robią furorę wśród budowlańców. Największą zaletą tej piany jest to, że izolacja poddasza o powierzchni stu metrów kwadratowych trwa maksymalnie kilka godzin, a nie tak jak w przypadku styropianu kilka dni. Oszczędność czasu równa się oszczędność pieniędzy. Piana jest dużo lżejsza od innych materiałów izolacyjnych takich jak styropian czy wata szklana. Piana waży od dwudziestu do pięćdziesięciu kilogramów na metr sześcienny. Jest to kilkukrotnie mniej od izolacji styropianowej. Piana nakładana jest przy pomocy specjalnych agregatów, wtryskiwana jest w miejsca, które trzeba odizolować. Dzięki technologi nakładania mamy pewność, że piana dostanie się do każdego zakamarku i skutecznie odizoluje całą powierzchnię od wilgoci. Wyróżniamy dwa rodzaje piany pur, pierwszym z nich jest piana o zamkniętej strukturze, a druga z nich ma strukturę otwartą, przez co jest dużo bardziej elastyczna.

Nowa technologia izolacji pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a co za tym idzie sporo pieniędzy. Koszty materiałów izolacyjnych są takie same, zaoszczędzamy na skróconym czasie pracy. Ta technologia jest bardzo powszechnie wykorzystywana w nowym budownictwie. Do zrobienia izolacji tego typu musimy wynająć profesjonalną firmę.