Izolacja fundamentu pionowa

Izolacja fundamentu pionowa

Podczas budowy domu należy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Bardzo ważny jest właściwie każdy etap budowy. Od samych fundamentów po dach czy wykończenie budynku. Każdy element budynku powinien być odpowiednio zabezpieczony tak aby użytkowanie budynku było bezpieczne.

Pionowa izolacja przeciwwilgociowa budynku

izolacja przeciwwilgociowa pionowaWielu ludzi po latach odkrywa usterki jakie wyrządziła w ich domach wilgoć i woda. Nasiąknięte wodą ściany są niebezpieczne nie tylko ze względu na uszkodzenia jakie mogą wyrządzić konstrukcji budynku ale i naszemu zdrowiu. Rozwój chorobotwórczych grzybów może przyczynić się do poważnych chorób układu oddechowego. Każdy z nas wie że w ziemi tak zwanym gruncie jest wilgoć. Nie zależnie od pory roku i pogody. Fundamenty budynku znajdujące się w ziemi są jak gąbka, która nasiąka wodą. Dlatego podczas budowy domu lub innego budynku niezwykle ważne jest wykonanie izolacji fundamentu. Czym zatem jest izolacja przeciwwilgociowa pionowa? Jest to zabezpieczenie ścian, umieszczonych w gruncie przed wnikaniem wody i wilgoci. Tam gdzie fundament styka się z ziemią konieczna staje się izolacja. Izolacja piona jest zabezpieczeniem przed wodami odpadowymi oraz gruntowymi. Sama izolacja odpowiednio wykonana chroni skutecznie nasz dom przed wilgocią i powstawaniem chorobotwórczych grzybów. Aktualnie jest wiele metod które mają zabezpieczyć mury przed wodą. Niezależnie od wybranej metody należy pamiętać że dostosowana ona powinna być do rodzaju gleby na którym stawiamy budynek. Rodzaj izolacji wybiera się w oparciu o analizę przepuszczalności gruntów.

Budowa domu wiąże się z wieloma inwestycjami i wydatkami. Jednak nie należy oszczędzać na wykonaniu odpowiedniej izolacji, gdyż tylko prawidłowo wykonana izolacja pozwoli uchronić budynek przed wilgocią i usterkami w konstrukcji, które są bardzo niebezpieczne.