Hobby dla ojców z synami – czyli wędkowanie i modelarstwo

Relacje pomiędzy ojcem i synem są bardzo ważne jak i bardzo delikatne. Nie od dziś wiadomo, że nawiązanie dobrej i trwałej relacji ze swoją latoroślą nie jest rzeczą łatwą. Utrudnia ją już sam fakt typu tej relacji, czyli rodzic-dziecko, gdzie jedna ze stron jest nadrzędna względem drugiej. Narzuca jej swoje zdanie i kontroluje ją, dlatego właśnie wytworzenie przyjacielskiej relacji jest z jednej strony tak trudne, z drugiej, tak ważne dla właściwego przebiegu procesu wychowania. Co zrobić jednak by ze swoim dzieckiem nawiązać więź, podtrzymać ją a i z czasem wzmocnić?

Wspólne hobby źródłem więzi – modelarstwo – modele zdalnie sterowane

modele zdalnie sterowaneWspólne pasje łączą ludzi na całym świecie. Dlaczego by więc nie wykorzystać tej zależności przy budowaniu więzi pomiędzy ojcem i synem. Nic ich tak do siebie nie zbliży jak właśnie wspólne hobby, Pozwoli im ono spędzać razem czas i mieć tematy do wielogodzinnych dyskusji. Jak jednak znaleźć coś, co zainteresuje zarówno ojca jak i syna, skoro jest pomiędzy nimi taka przepaść wiekowa i pokoleniowa. Jak się mówi mężczyźni to wieczne dzieci, więc czemu by nie spróbować z zabawkami zarówno dla dużych jak i małych chłopców? Mowa tu oczywiście o zdalnie sterowanych samochodach. Może mało kto wie, że wpisują się one zakres modelarstwa, a dokładnie modelarstwa RC, które polega na sterowaniu pojazdem za pomocą fal radowych. Oczywiście może to być dowolny model, wśród których możemy wyróżnić:

  • drony
  • helikoptery
  • czołgi
  • żaglówki
  • samoloty
  • samochody

modele zdalnie sterowaneJednak największa popularnością cieszą się i cieszyły samochody RC. Nieraz się widzi ojca i syna w parku świetnie bawiących się za pomocą takich właśnie aut. A mogą one być rożnego rodzaju wyścigowe, terenowe lub do driftingu. W zależności od tego jaki model wybierzemy takie będzie miał on możliwości, jednak w żadnym razie nie wpłynie to na przyjemność płynącą ze wspólnej zabawy i wspólnego spędzania czasu syna z ojcem.

Klasyczne męskie hobby – wędkarstwo

okumaZdarza się, że ani ojciec, ani syn nie mają ciągot w kierunku nowoczesnych technologii i wspólne granie w gry komputerowe czy zabawy zdalnie sterowanymi pojazdami ich nie interesują. Czego wówczas można spróbować? Jest rozwiązanie o tyle stare co i świetne. Hobby idealne dla każdego mężczyzny i praktykowane od dawien dawna. Mowa tu oczywiście o wędkarstwie. Liczba osób wędkujących w Polsce jest bardzo duża, nic dziwnego skoro są tu świetne warunki do uprawiania wędkarstwa. Zbiorniki wodne, w których można łowić ryby znajdują się niemal w każdym mieście lub w jego pobliżu. Sama czynność wędkowania jest bardzo relaksująca, a dla osób dopiero co rozpoczynających i bardzo ekscytująca. W końcu mamy szanse złowienia swojej pierwszej zdobyczy i pochwalenia się tym. Dlatego jest to taka dobra alternatywa na wspólne hobby dla syna i ojca. Zwłaszcza dla młodzika może to być ciekawe doświadczenie i niezła zabawa. Dobrym wyborem na początek będzie wędkowanie spławikowo-gruntowe.

Udane wędkowanie umożliwi dobra wędka – sprzęt Okuma

sprzęt wędkarskiPodstawą każdego wędkowania jest wędka. Sprawa dość oczywista. Dlatego jej wybór jest tak ważny, zwłaszcza jeśli mamy sprawić by ten rodzaj spędzania wolnego czasu stał się pasją syna i ojca oraz podstawą to wytworzenie między nimi bliskiej więzi. Przygotowując się zatem do pierwszego wędkowania, zadbajmy o dobry sprzęt najlepiej sprawdzonej i znanej firmy, może to być na przykład wędka takiej marki jak Okuma. Sprzęt odpowiedniej jakości zagwarantuje, że wędkowanie przebiegnie bez zbędnych utrudnień i będzie na pewno przyjemnym wspomnieniem. A wiadomo, że jeżeli chcemy by wędkowanie stało się wspólna pasją to pierwsze wrażenie ma tu ogromne znaczenie.


Źródła:


Podsumowanie:

Stworzenie dobrej relacji na linii ojciec-syn od wieków jest sprawą trudną. Zazwyczaj rodzic chce by było jak najlepiej, ale jest na wyjściu na przegranej pozycji z samej racji tego, ze jest rodzicem. Przeskoczenie tej bariery jest bardzo trudne, jednak właśnie odpowiednio dobrane hobby może w tym pomóc. Pozwoli ono na wytworzenie nici porozumienia i zbudowaniu bliższej relacji. Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie jak wspólne pasje, którymi mogą się ze sobą dzielić.