You are currently viewing Dodatki do bukietów

Dodatki do bukietów

Z pewnością każdy z nas miał w swoim życiu okazję, której nieodłącznym elementem są kwiaty. Oczywiście w zależności od okazji obdarowujemy naszych bliskich różnego rodzaju wiązankami. Zwykle kupujemy je w kwiaciarni jednakże czasem zdarza się, że chcemy podarować komuś coś zrobionego własnoręcznie. Jak zatem samodzielnie przygotować bukiet kwiatów?

Jakie dodatki wybrać do wiązanki

dodatki florystyczne do wiązanekWiększość z nas nie posiada zmysłów artystycznych ani odpowiedniej ilości czasu by zajmować się na co dzień tworzeniem wiązanek. Jednakże kiedy mamy wolną chwilę i ochotę warto spróbować samodzielnie. Pierwszym krokiem jest przede wszystkim ustalenie okazji, na którą chcemy przygotować daną kompozycję. W praktyce oczywiste jest, że inne kwiaty podarujemy na ślub, a zupełnie inne zostaną dobrane do wiązanki pogrzebowej. Czy zdecydujemy się na kwiaty żywe czy też sztuczne zależy tylko od własnych upodobań. Kolejnym krokiem w przypadku kwiatów żywych jest pozbycie się nadmiernej ilości liści oraz wybór największych okazów, które będą stanowiły podstawę bukietu. Oczywiście nieodłącznym elementem są dodatki florystyczne do wiązanek. Potrafią one uczynić najzwyklejszy bukiet polnych kwiatów wyjątkowo atrakcyjnym. Za dodatki uznaje się przede wszystkim wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne jak ozdobne kokardy, zielone liście, lakiery nabłyszczające. Z pewnością im większa ilość dodatków, tym bardziej okazały będzie bukiet. Warto jednak zachować umiar, gdyż jak wiadomo to kwiaty mają pełnić pierwszoplanową rolę.

Być może nie każdy z nas jest z zawodu florystą i nie każdy posiada zdolności artystyczne. Jednak jak powszechnie wiadomo Rzymu też nie zbudowano od razu. Metodą małych kroków oraz przy odrobinie cierpliwości każdy może stworzyć wymarzony bukiet, dobierając ulubione kwiaty oraz dodatki do wiązanki. Na pewno praktyka przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego efektu. W innym wypadku śmiało jednak może skorzystać z kwiaciarni.