You are currently viewing Do czego można wykorzystać zbiorniki?

Do czego można wykorzystać zbiorniki?

Zbiornik jest pojemnikiem, w którym można gromadzić ciała stałe, gazowe lub ciekłe. Dlatego właśnie zbiorniki mają wszelakie zastosowanie i wykorzystuje się je w wielu dziedzinach życia.

Wybór pomiędzy zbiornikami na olej opałowy jednopłaszczowymi i dwupłaszczowymi

Zbiorniki na olejJednym z rodzai płynów, które są przechowywane w zbiornikach jest olej opałowy. Wybierając zbiornik na olej napędowy możemy wybierać spośród jednopłaszczowych i dwupłaszczowych. Zbiorniki jednopłaszczowe należy przechowywać w szczelnych wannach. Służą one zapobieganiu rozlewania się oleju w razie awarii zbiornika jednopłaszczowego. Zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe nie muszą być umieszczane w tej wannie. Warto zwrócić uwagę na wielkość wybieranego zbiornika, tak by można było wnieść go do danego pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Z tego względu bardzo często takie zbiorniki są łączone w baterie, które składają się z dwóch lub trzech, a czasem nawet większej ilości zbiorników. Taki zabieg ma na celu gromadzenie zapasów oleju na całą zimę. Zbiorniki są zaopatrzone w rurkę, która służy do:

 • napełniania
 • odpowietrzania
 • czerpania

Zbiorniki, które znajdują się w kotłowni nie mogą przekraczać swoją pojemnością 1000 m2, do tego odległość od kotła musi wynosić przynajmniej jeden metr. Zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe, jak i jednopłaszczowe należy odgrodzić od kotła ścianka, która jest murowana i ma min. 12 cm grubości. Ten zabieg ma na celu zapowiedz stopienia się zbiornika.

Nowa moda – zbiorniki na wodę deszczową.

Zbiorniki na wodęW niektórych zbiornikach przechowuje się wodę deszczową. Taki rodzaj pozyskiwania wody staje się coraz bardzie popularny, ponieważ w ostatnim czasie wszystko co ekologiczne jest trendy. Montując zbiorniki na wodę deszczową oszczędzamy. Ponieważ aż 45% wody potnej może zastąpić woda deszczowa. Oczywiście takie zbiorniki posiadają filtry, które oczyszczają wodę. W przypadku posiadania takiej instalacji zyskujemy niezależność od dostaw wody. Inwestycja w zbiorniki na wodę deszczową jest trwała, a poza tym podwyższa wartość gruntu. Najważniejszą zaletą takiej instalacji jest jej ekologiczność. Chronimy środowisko, a poza tym ilość wody deszczowej, która jest odprowadzana do kanalizacji, jest ograniczana do minimum. Inne zbiorniki na wodę deszczową, służą do gromadzenia tej w wody w celach wykorzystania jej do podlewania, jako wodę przemysłową, czy mycia samochodu.

Jaki powinien być zbiornik na nawozy RSM?

Zbiornik na nawozyW gospodarstwach bardzo często w zbiornikach przechowuje się różne nawozy. Zbiorniki na nawozy RSM służą do przechowywania nawozów, które są pochodzenia mocznikowe. Dlatego taki zbiornik musi być odporny na korozję. Dlatego najczęściej są one wykonywane z materiału, jakim jest polietylen. Zbiorniki takie gwarantują trwałość oraz wytrzymałość przez wiele lat. Zbiorniki na nawozy RSM są wykonywane w taki sposób, aby można było łatwo jest transportować, a także używać. Bardzo często są wyposażone w dodatkową rurkę, która umożliwia łatwe dozowanie nawozu. Pobór dolny takiego zbiornika powinien być wykonywany ze stali nierdzewnej.

 

Rodzaje zbiorników na paliwo.

Zbiorniki na olejW wielu gospodarstwach wykorzystuje si e zbiorniki na paliwo. Wybór takich zbiorników jest bardzo trudny. Zbiorniki na paliwo, można podzielić ze względu na materiał, z którego jest wykonany i mogą to być:

 • zbiorniki stalowe nadziemne
 • zbiorniki stalowe podziemne
 • zbiorniki z tworzywa plastikowe
 • zbiorniki z tworzywowa jednopłaszczowe
 • zbiorniki z tworzywa dwupłaszczowe

Na rynku dostępne są różnorodne zbiorniki, które zaspokoją potrzeby każdego użytkownika. Trzeba tylko wiedzieć jakich zbiorników szukać i jakie sprawdzą się w naszej sytuacji.

 

 


Szczegółowe informacje związane z tematem dostępne są na:

 • Wnp.pl – portal informacyjny skupiający się na przemyśle i gospodarce
 • Scheer.com.pl – strona internetowa firmy oferującej plastikowe zbiorniki na wodę
 • Maro-SM – strona przedsiębiorstwa dostarczającego zbiorniki na nawozy rsm

 

Podsumowanie


Zbiorniki mają szerokie zastosowanie. Możemy w nich przechowywać wiele substancji. Wszystko zależy od tego co musimy przechować. Bardzo często w gospodarstwach przechowuje się wodę, pasze, zboże, a także oleje opałowe, czy paliwo.

Dodaj komentarz