You are currently viewing Dlaczego powinniśmy przycinać drzewa?

Dlaczego powinniśmy przycinać drzewa?

Każde drzewo potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji. Choć są one bardzo silne i potrafią rosnąć nawet tysiące lat, to wymagają odpowiedniej opieki. By utrzymać w dobrym stanie drzewko owocowe, musimy między innymi przycinać mu gałęzie.

Profesjonalne przycinanie gałęzi drzew

przycinanie drzew bydgoszczJednak samodzielne przycinanie gałęzi nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli się na tym nie znamy, tak naprawdę możemy zaszkodzić naszemu drzewu. Dlaczego? Ponieważ gałęzie trzeba przyciąć w odpowiedni sposób. Jeśli przytniemy je za mocno, drzewo można następnego roku nie mieć żadnych owoców. Nie zdąży się bowiem odpowiednio zregenerować i pąki nie będą mogły wypuścić. Jeśli natomiast przytniemy gałęzie zbyt słabo, nie da nam to żadnego efektu. Tak naprawdę drzewo nie odniesie z tego żadnej korzyści, a być może jakąś szkodę. Przycięcie gałęzi drzewa ma sprawić, że odrosną one silniejsze i bardziej zdrowe. Ma to pobudzić niejako drzewo do działania, by mogło nabrać sił przed kolejnym rokiem. Oczywiście takie przycięcie gałęzi musi odbyć się w odpowiednim czasie. Nie możemy tego zrobić wiosną, gdy pojawiają się pierwsze pąki, ponieważ nie mielibyśmy wówczas owoców. Należy drzewko przyciąć wtedy, gdy zebrało się z niego owoce. Wówczas wchodzi ono niejako w stan wegetacji i kolejny rok będzie trzeba czekać, by wydało swoje owoce. Wówczas jest czas na to, by drzewko mogło się odpowiednio zregenerować. Jeśli chcemy skorzystać z takiej usługi, możemy odpowiednich fachowców poszukać w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo “przycinanie drzew Bydgoszcz” i od razu pojawi nam się wiele firmy, które się w tym specjalizują. W każdym mieście i na wsi świadczone są takie usługi.

Choć drzewa niewątpliwie zaskakują nas swoją długowiecznością, wciąż potrzebują naszej uwagi i zainteresowania. Nie możemy jednak skupiać się tylko na ich podlewaniu. Powinniśmy również dbać o to, by miały w odpowiednim czasie przycinane gałęzie.