You are currently viewing DJ na wesele w plenerze

DJ na wesele w plenerze

Ślub oraz wesele są bardzo ważnymi wydarzeniami w życiu każdego. Organizacja tych uroczystości powinna wzbudzać niezapomniane przeżycia nie tylko dla Nowożeńców, ale również dla ich gości.

Jaki ślub łatwo zorganizować w plenerze

Ślub w plenerzeJednym z pomysłów na niesamowity ślub i wesela jest organizacja tych uroczystości w plenerze. Decydując się na ślub należy zdecydować, czy chcemy ślub kościelny czy cywilny. W przypadku ślubu kościelnego z organizacją w plenerze jest problem, ponieważ według Prawa Kanonicznego przysięga musi być składana w miejscu poświęconym. Oczywiście zdarzają się śluby w plenerze, jednak musi to być naprawdę sytuacja wyjątkowa. Na taki ślub trzeba uzyskać zgodę biskupa, a procedury mogą trwać nawet do roku. Cywilny ślub w plenerze jest o wiele łatwiej zorganizować, tym bardziej, że w 2015 roku powstały przepisy, które skróciły procedury uzyskania zgody na organizacje tej uroczystości w plenerze. Taki ślub cywilny kosztuje 1000zł. Poza tym oprócz dobrania odpowiedniego miejsca należy przygotować stół oraz krzesła dla narzeczonych oraz godło. Również dobrze jest zadbać o gości i dla nich także przyszykować krzesła. Należy nie zapominać o różnorodnych warunkach atmosferycznych w naszym klimacie, dlatego nad miejscem ceremonii powinien znajdować się daszek lub namiot. Śluby mogą się odbywać praktycznie w każdym miejscy, wszystko zależy od pomysłowości, osób, które zamierzają wziąć ślub. Przepisy prawa jedynie nakazują, że musi być to miejsce, które nie stwarza zagrożenia dla gości przybyłych na uroczystość.

Organizacja wesel w plenerze w Poznaniu

Wesele w plenerzeOprócz ślubu także można zorganizować wesele w plenerze. W Poznaniu firma, która zajmuje się kompleksową organizacją ślubów oraz wesel oferuje kompleksowe uroczystości w plenerze. Ślub oraz wesele odbywa się w jednym miejscu, co jest bardzo praktyczne ponieważ goście nie muszą przemieszczać się po uroczystości zaślubin. Wesela w plenerze mogą odbywać się w dowolnym miejscu, byle teren był wystarczająco duży, jak i płaski. Wesela w plenerze odbywają się zazwyczaj w namiotach. Podczas ciepłych dni oraz nocy ściany takich namiotów mogą być zwinięte co daje więcej przestrzeni oraz latem przyjemny chłód. Wesela w namiotach mogą odbywać się o każdej porze ponieważ wyposażone są one w klimatyzacje oraz ogrzewanie. Jednak najlepszym okres na wesela w plenerze to lato, a szczególnie czerwiec, ponieważ panują wtedy odpowiednie temperatury, jak i noce są ciepłe. Lipiec jest już bardziej deszczowym miesiącem oraz bardzo często wtedy wstępują porywiste burze. W sierpniu natomiast już noce są chłodniejsze. Wesela w namiocie są bardzo często organizowane przy restauracjach np. w dworkach, wtedy nie ma problemu z wyżywieniem jak i toaletami. Inaczej jest w przypadku organizacji wesela w innym miejscu. Należy wtedy samemu zorganizować katering, obsługę, jak i toalety. Ilość toalet należy dobrać na podstawie ilości gości, tak, aby nie tworzyły się kolejki.

Czy DJ na wesele jest dobrym pomysłem?

DJ na weseleMuzyka na weselu jest bardzo ważna. Rynek jest pełny muzyków oferujących swoje usługi na wesela. Można wybierać wśród:

  • zespołów z własną muzyką,
  • zespół grający covery,
  • zespół grający utwory innych wykonawców,
  • DJ.

Każdy z muzyków oprócz oprawy muzycznej wesela oferuje także prowadzenie zabawy, tak, aby każdy z gości bawił się doskonale. DJ na wesele może zagrać nam dowolny utwór i mamy gwarancję, że nie będzie on sfałszowany. DJ swoją muzykę dopasowuje na bieżąco do sytuacji na parkiecie. Jeśli bawią się młode osoby to puszcza nowsze kawałki, jeśli starsze to będą puszczane klasyki.


 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:


 

Słowem podsumowania:

Podczas każdego wesela, nie koniecznie tylko tego organizowanego w plenerze, muzyka jest bardzo istotna sprawą. To czy muzyka będzie na żywo, czy puszczana przez DJ zależy w dużej kwestii od upodobań narzeczonych.

Dodaj komentarz