You are currently viewing Depresja i nerwica porozwodowa – jak sobie z nią radzić?

Depresja i nerwica porozwodowa – jak sobie z nią radzić?

Dla wielu osób rozwód jest traumatycznym doświadczeniem. Niektóre osoby w związku z tymi wydarzeniami pobadają w nerwicę, a nawet depresję. Na szczęście istnieją poradnie, które na pewno pomogą wyjść z tej straszniej choroby.

Na czym polega leczenie depresji w krakowskiej klinice?

Wizyta w gabinecie psychologicznymDepresja staję się coraz bardziej popularną chorobą cywilizacyjną. Charakteryzują ją przede wszystkim brak chęci do życia, apatia, ciągle zmęczenie, niepokoje ruchowe. Wyleczenie tej choroby nie jest łatwe. Leczenie depresji w Krakowskiej klinice rozpoczyna się od diagnozy. To od niej będzie zależały dalsze etapy leczenia. Lekarze w danej klinice zachęcają do dużej ilości ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu. Ruch jest naturalnym lekarstwem, który przyczynia się do zmiany chemii mózgu. Według statystyk tylko 5% osób chorych na depresje potrzebuje leczenia farmakologicznego. Gdy ruch nie pomoże zaczyna się terapie farmakologiczną. Jej rodzaj zależy od rodzaju depresji. W ustaleniu tego pomocni są psycholodzy. Najbardziej pomocne są leki antydepresyjne. Jednak nie przynoszą one ulgi od razu. Na efekty trzeba czekać kilka tygodni. Kuracja zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Po skończeniu leczenia nie można od razu odstawić tych leków, należy to robić stopniowo. W wielu przypadkach również potrzebna jest psychoterapia. Jeśli chodzi o rozwody, pomoc psychologa jest bardzo pomocna. Lekarz ten jest osobą, której można się wygadać. Tłumienie w sobie uczuć na pewno nie jest pomocne.

 

Jak się leczy nerwice w Krakowie?

Konsultacja psychologicznaNerwica jest chorobą o położy psychologicznym. Objawia się lękami, objawami somatycznymi oraz psychicznymi. Leczenie nerwicy w Krakowskiej klinice zaczyna się od psychoterapii, ponieważ podłożem nerwicy są problemy psychologiczne. Na pewno stres podczas rozwodu będzie jednym z powodów wystąpienia nerwicy. Psychoterapia ma na celu uświadomienie pacjentowi jego problemów, znalezienie na nie rozwiązania. Psychoterapia pomaga uświadomić pacjentowi konflikt wewnętrzny. Pacjent podczas leczenia odkrywa zaburzone postrzeganie siebie lub swoich doświadczeń. Leki podczas leczenia nerwicy podaje się w przypadku:

 • silnych leków
 • braku snu
 • braku normalnego funkcjonowania
 • dręczących myśli
 • braku wychodzenia z domu
 • lęk przed innymi ludźmi
 • natręctw

Leki mają zapowiedz tym objawom. Leki te są uspakajające, poza tym obniżają napięcie. Czasem leki na nerwicę są antydepresyjne.

Czy adwokat będzie nam potrzebny podczas rozwodu w Szczecinie?

Sprawa rozwodowaRozwód jest to zakończenie ważnego związku małżeńskiego. Do zakończenia rozwodu uprawnienia ma sąd. Istnieją dwa typy rozwodów:

 • z orzeczeniem o winie
 • bez orzekania o winie

Podczas rozwodu z orzeczeniem o winie, za rozwód obwiniany jest jeden z małżonków. Podczas takiego rozwodu bardzo łatwo zasądzić na jedna ze stron alimenty. Rozwód bez orzekania o winie inaczej rozwód za porozumieniem stron. Podczas tego rozwodu małżonkowie zrzekają się praw roszczeniowych do siebie. Rozwody w Szczecinie, ale i również w innych miastach trwają dosyć długo i towarzyszy im wiele spraw rozwodowych. Dlatego w takim przypadku bardzo przydatna jest pomoc adwokata. Kancelarie adwokackie na pewno w sposób bezpieczny oraz przemyślany przeprowadzą nas przez rozwód. Z adwokatem należy ustalić takie sprawy jak:

 • wysokość alimentów
 • podział majątku
 • władze rodzicielską
 • winę za rozpad małżeństwa
 • kontakty z dziećmi

Czasem w przypadku rozwodu konieczne jest zebranie dowodów przez adwokata, które będą obciążały drugą ze stron. Bardzo często w tym przypadku jest również potrzebna pomoc detektywa.

 


Odnośniki do ciekawych informacji związanych z tematem:

 • Ad Intra – strona gabinetu psychologicznego z Krakowa oferującego leczenie depresji
 • Psychologia-spoleczna.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom psychologii
 • Prawnicy.szczecin.pl – strona internetowa kancelarii ze Szczecina obsługującej rozwody

 

Podsumowanie

Rozwody są ciężkim etapem życia dla każdego. Wiele osób po zakończeniu spraw może popaść w depresję lub nerwicę. Ważne, aby w takim przypadku zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który nam pomoże.

Dodaj komentarz