Dbanie o ochronę przeciw pchłom u kota

Dbanie o ochronę przeciw pchłom u kota

Aby nasz kot mógł żyć długo i nie miał problemów z nieprzyjemnymi dolegliwościami musimy dbać o jego regularne szczepienie, odrobaczanie, a także ochronę przed szkodnikami takimi jak pchły czy kleszcze. W związku z tym mając kota powinniśmy mieć produkty służące odstraszaniu ich, a także doglądać pupila regularnie.

Ochrona zwierzaka przed pchłami kocimi

ochrona przeciw pchłom dla kotaNie warto czekać do momentu, aż zauważymy niepokojące objawy takie jak notoryczne drapanie i dziwne podskoki kota próbującego uwolnić się od problemu pcheł. Trzeba też napomknąć, iż pchły kocie potrafią również przejść na człowieka, a także wszystkie rzeczy w domu. Dlatego tak istotna jest ochrona przeciw pchłom dla kota. Obecnie na rynku sprzedażowym mamy wiele produktów odstraszających te nieprzyjemne insekty. Warto założyć kotu przede wszystkim obrożę przeciwpchelną, jednak musimy wiedzieć, iż co jakiś czas należy ją wymienić, a także stosować przy tym inne metody. Mogą to być proszki, które bardzo często mają odstraszać również kleszcze będące tak samo niebezpieczne dla naszego zwierzaka. Innym sposobem są regularne kąpiele w szamponie mającym skład leczniczy i eliminujący zarodki pcheł. Jeśli obawiamy się, iż tego typu sposoby nie pomogą naszemu kotu to zawsze możemy skonsultować to z weterynarzem. Być może przepisze naszemu czworonogowi leki doustne, które działają o wiele mocniej niż szampony i obroże. Warto zabezpieczyć kota.

Najlepiej działać profilaktycznie zanim nasz kot będzie miał pchły, a w szczególności, gdy jest kotem wychodzącym, co zwiększa prawdopodobieństwo przyniesienia tego insekta do domu. Zadbajmy o to, by nie musiał się męczyć z ewentualnym problemem. Regularnie kontrolujmy futro kota, kąpmy go i korzystajmy z innych produktów ochronnych oraz obroży.