You are currently viewing Darmowa energia dzięki fotowoltaice

Darmowa energia dzięki fotowoltaice

Ceny za energię elektryczną stale rosną, a dodatkowo coraz więcej urządzeń w naszym domu jest zasilanych energią elektryczną, co przekłada się na duże rachunki za prąd. Chcąc trochę zaoszczędzić możemy wymienić wszystkie żarówki na energooszczędne, ale jeśli chcemy naprawdę sporo zaoszczędzić, to warto zastanowić się nad inwestycją w instalację fotowoltaiczną

Jak zbudować wydajną instalację fotowoltaiczną?

modyfikacja instalacji fotowoltaicznychOdnawialnych źródeł energii mamy kilka. Możemy tutaj wyróżnić elektrownie wiatrowe, wodne, a także już wcześniej wspomniane elektrownie słoneczne. O ile raczej mało kto może sobie pozwolić na budowę elektrowni wiatrowej czy wodnej, to na instalację fotowoltaiczną może zamontować sobie każdy. Ważne jest to, aby dobrze dobrać rodzaj instalacji do miejsca jej montażu. Jeśli będziemy chcieli przekształcić instalację, która była zamontowana na ziemi na specjalnych stelażach, na taką, która może być zamontowana na dachu budynku, to będzie potrzebna modyfikacja instalacji fotowoltaicznej. Te dwa rodzaje instalacji mimo wszystko trochę różnią się budową, więc zamawiając taką aparaturę od razu powinniśmy się zastanowić nad tym gdzie chcemy ją zamontować. Oczywiście takie modyfikacje są jak najbardziej możliwe, ale są one dość kosztowne i czasochłonne, więc jeśli nie musimy tego robić, to lepiej tego unikać. Lepszym pomysłem jest modyfikacja instalacji fotowoltaicznych, która podniesie efektywność naszej instalacji.

Budowa instalacji będzie nas kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Część kosztów możemy pokryć z dotacji, która nam przysługuje z tytułu tego, że jest to w stu procentach ekologiczne źródło prądu. Już od samego początku zauważymy, że nasze rachunki za prąd są znacznie niższe, a cała inwestycja zwróci nam się w przeciągu kilku najbliższych lat.