You are currently viewing Czy wodzirej na wesele to konieczność?

Czy wodzirej na wesele to konieczność?

Kiedy przychodzi nam organizować wesele, zastanawiamy się nad wieloma rzeczami. Ważne jest dla nas przede wszystkim, żeby zapewnić naszym gościom świetną zabawę, ale również wywołać u nich pewnego rodzaju pozytywne zaskoczenie. W tym celu można zdecydować się na wiele elementów dodatkowych, jednak czy każde z nich są konieczne?

Zespół na wesele – czym kierujemy się przy wyborze

zespół weselnyW celu zapewnienia naszym gościom weselnych jak najlepszej zabawy musimy zdecydowanie zadbać o odpowiednią muzykę. Jednak nagranie fajnej playlisty w tym przypadku może nie być wystarczające. Trzeba rozważyć zatrudnienie zespołu muzycznego. Jednak na śląsku jest ich tak wiele, że wybór najlepszego nie będzie łatwy, nawet jeśli kierujemy się opiniami innych. Czym zatem kierujemy się kiedy chcemy wybrać fajny zespół weselny? Przede wszystkim bierzemy pod uwagę to, jakie instrumenty nam proponuje. Aby muzyka wykonywana na żywo miała sens, muszą dysponować przynajmniej czterema:

  • perkusja
  • klawisze
  • gitara
  • gitara basowa

Inne instrumenty mogą stanowić ciekawe uzupełnienie i urozmaicenie jednocześnie. Drugą rzeczą na którą zwrócimy uwagę będzie repertuar zespołu. Zależy nam na dostosowaniu granych utworów dla każdego z naszych gości. Nie jest atrakcyjny zatem zespół, który wykonuje wyłącznie metal, albo preferuje kawałki disco polo. Muszą mieć jak najbardziej zróżnicowane piosenki, z różnych stylów i nawet z różnych lat. Głównym jednak aspektem na, który zwrócimy szczególną uwagę to na pewno wokal. Możemy to ocenić podczas jednej z prób zespołu, albo poprosić o ich nagrania. Wtedy będziemy mogli usłyszeć ich brzmienie w całości. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki z całą pewnością znajdziemy zespół, który zadowoli nas w stu procentach.

Wodzirej na wesele – czy na pewno niezbędny?dj i wodzirej

Kiedy wybierzemy zespół muzyczny, który zapewni nam odpowiednią oprawę muzyczną na naszym weselu, powinniśmy zastanowić się nad tym, kto będzie prowadził wszystkie zabawy i konkursy dla gości. O tyle o ile w zespołach muzycznych często jest już odpowiedzialna za to osoba, o tyle kiedy o muzykę będzie dbał dj na wesele, może to nie być takie oczywiste. Wesela mają to do siebie, że od innych imprez tanecznych odróżniają je właśnie różne weselne zabawy i organizowane dla naszych gości konkursy. Dlatego właśnie ważne jest, żeby zatroszczyć się o ich odpowiednie poprowadzenie. Jak wiadomo, osobą która się tym zajmuje jest wodzirej. I dla wielu osób jest on na pewno niezbędny na weselu. Będzie on dbał o wymyślenie jedynych w swoim rodzaju atrakcji dla gości i na pewno sprawi, że będą mówili o tej nocy, jako o niezapomnianej. Są również osoby, które decydują się na zorganizowanie uproszczonej wersji wesela, bardziej w formie kolacji dla gości. Mowa tutaj o parach młodych, którzy nie zapraszają dużej ilości gości, albo po prostu nie przepadają za zabawami przed długie godziny, ani oni ani ich rodziny. Dla nich w zupełności może wystarczyć wynajęty dj. Zapewni od odpowiedni przyjemny podkład muzyczny, który umili nam rozmowy, a być może skusi nawet niektórych do zatańczenia.

Fotobudka na wesele jako dodatkowa atrakcja

fotobudka na weseluJednak wiadomo, że nie tylko muzyka i świetnie poprowadzone konkursy mogą sprawić, że nasze wesele będzie wyjątkowe. Mamy do wyboru naprawdę kilka całkiem ciekawych propozycji. Dla tych, którzy mają w planach zaproszenie dużej ilości dzieci, na pewno korzystnie będzie wynająć iluzjonistę. Zorganizuje on dla nich specjalny pokaz, który zapewni im zabawę na długi czas. Można również rozważyć pokazy pirotechniczne i oczywiście fajerwerki. Takim najczęściej wybieranym rozwiązaniem na rozrywkę jest również zatrudnienie na tę noc barmana. On również zapewni co jakiś czas ciekawy pokaz, a przede wszystkim będzie serwował pyszne kolorowe drinki dla każdego.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:


Słowo końcowe

Dość modnym ostatnio sposobem na zapewnienie naszym gościom atrakcji jest fotobudka. Może ona być zarówno świetną zabawą dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy może zrobić sobie zdjęcie, które będzie świetną pamiątką z tego wieczoru.

Dodaj komentarz