You are currently viewing Czy warto ogrzewać hotel ekogroszkiem?

Czy warto ogrzewać hotel ekogroszkiem?

Każdy obiekt, także hotel musi posiadać system ogrzewania, który zapewni gościom odpowiednią temperaturę powietrza w pokoju. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie ciepła, jednym z nich jest centralne ogrzewanie zamontowane w hotelu.

Czy warto wybierać ekogroszek workowany?

ekogroszek workowanyJednym ze sposobów wytwarzania ciepła w centralnym ogrzewaniu jest kocioł opalany ekogroszkiem. Ekogroszek jest to zmieszany ze sobą węgiel kamienny oraz węgiel brunatny. Ekogroszek jest uznany za ekologiczne paliwo. Jest tak między innymi, że podczas spalania powstaje mniejsza ilość szkodliwych substancji, jak to jest w przypadku węgla kamiennego. Podczas spalania ekogroszka powstają mniejsze ilości:

  • tlenku węgla,
  • dwutlenku węgla,
  • tlenku siarki,
  • dioksyn,
  • furanów,
  • węglowodorów nasyconych.

Ekogroszek jest również wysokokaloryczne, gdyż posiada znacznie mniejsze ilości wody, jak i substancji niepalących, co z tym idzie, także powstają znaczeni mniejsze ilości popiołu. Na Podhalu głównie sprzedaje się ekogroszek workowany. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, a niżeli ekogroszek w stanie luźnym. Można go łatwiej transportować, jak i składować w kotłowni. Także sprzedawcom trudniej jest oszukać na wadze, czy na właściwościach tego paliwa. Do tego ekogroszek workowany łatwiej jest dozować do pieca, także jest to ważny aspekt, jeśli chodzi o zachowanie czystości.

Czy piec grzewczy jest lepszy od kominka?

piec grzewczyW hotelach, szczególnie tych stylizowanych na przedwojennych można zostawać piec grzewczy. Taki piec służy do dogrzewania pomieszczeń. Piece wolnostojące są wykonywane ze stali lub żeliwa. Jeśli chodzi o piec żeliwny, to on może posiadać wiele zdobień, gdy w tym materiale, jest to łatwe do wykonania. Piec grzewczy w porównaniu do kominka jest tańszym rozwiązaniem. Poza tym takie piece o wiele łatwiej oraz szybciej można zamontować, a niżeli kominek, gdyż nie jest potrzebnych tyle akcesoriów, jak w przypadku kominka. Podczas montażu pieca wolnostojącego wystarczy podłączyć go do do systemu kominowego. Także takie piece są lżejsze, tak więc bez problemu się je wykona na wyższych kondygnacjach i nie będzie to miało wpływu większego na konstrukcje stropu. Obecnie wiele z takich pieców grzewczych posiada przeszklenie w drzwiczkach, dzięki temu podczas palenia w takim piecu można podziwiać i oglądać palące się drewno. Takie rozwiązanie bardzo dobrze zastąpi kominek, który zawsze zajmuje dużo miejsca. Piece wolnostojące zajmą go na pewno mniej, co jest dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, które chcemy dogrzewać.

Jak powinien wyglądać pokój hotelowy?

pokój hotelowyJeśli chodzi o pokoje hotelowe, to należy pamiętać o zachowaniu standardów i nie chodzi tu o podstawowe wyposażenie, jakim jest łóżko czy szafka koło łóżka. W hotelach także liczą się szczegóły. Hotel w Bydgoszczy przykładowo oferuje zawsze wodę butelkowaną dla swoich gości, czy czekoladki. Obecnie hotele w Bydgoszczy, ale i również w innych miejscach mają już w standardzie łazienkę w pokoju. W takiej łazience, dobrze jeśli jest także czysty ręcznik dla gościa, a do tego wiele hoteli wyposaża je w próbki kosmetyków. Jeśli chodzi o pokój, to wiadomo liczy się czystość, ale także świeża pościel, przecież nikt nie będzie chciał spać po kimś w tej samej pościeli. Także wystrój pokoju nie powinien być jak rodem z PRL, a kolory ścian nie powinny odstraszać.


Więcej można przeczytać na:

  • Energoret.pl – sprzedawca ekogroszku workowanego
  • Ogrzewnictwo.pl – portal o instalacjach grzewczych i centralnym ogrzewaniu
  • Odlewniaprzysucha.pl – producent armatury piecowej
  • Bestinn.pl – noclegi i restauracja w Bydgoszczy

Podsumowanie

Pokoje hotelowe powinny być czyste oraz odpowiednio urządzone. Także liczy się to, że zimą będą odpowiednio ogrzane, a latem schłodzone. Chcąc prowadzić swój własny hotel, powinno się pamiętać o każdym szczególe, aby zadowalać swoich gości i aby oni chcieli do nas wracać.