You are currently viewing Czy fotograf ślubny musi znać angielski?

Czy fotograf ślubny musi znać angielski?

Obecnie coraz więcej prac wymaga od nas znajomości języków. Firmy otwierają się na rynki międzynarodowe, więc chętnie rekrutują osoby, które znają chociażby angielski. Czy jednak osoba prowadząca swój własny biznes oparty na fotografowaniu ślubów także musi znać ten język? Staramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie w tymże artykule.

Fotograf ślubny – charakter pracy

fotograf ślubny przeglądający zdjęciaNa początek warto się zastanowić, jaki dokładnie charakter ma zajęcie fotografa ślubnego. Jak wszyscy wiemy, robi on zdjęcia Parom Młodym. Uwiecznia samą ceremonię zaślubin, ale także wesele. Poza tym często wykonuje tak zwane plenery ślubne, czyli pamiątkowe zdjęcia robione na tle ładnego krajobrazu. Niekiedy mogą być one tworzone także w kawiarni czy innym bardziej oryginalnym miejscu. Często klienci liczą właśnie na oryginalność i indywidualne podejście. Fotografia ślubna ma być pamiątką po bardzo ważnym wydarzeniu w życiu. Praca fotografa polega typowo na świadczeniu usług dla ludzi. Trzeba więc dbać o to, aby ich oczekiwania były spełnione. Taki usługodawca musi lubić kontakt z ludźmi i umieć z każdym się dogadać. Fotograf może jeździć do swoich klientów z Wrocławia do Katowic czy nawet poza granice kraju. Często za dojazd zwracają mu pieniądze Młodzi. Takie wyjazdy nie są rzadkością, jeśli ktoś jest dobrym fotografem.

Kiedy przyda się angielski?

kurs języka angielskiegoJeśli ktoś jest dobry w swoim fachu, nie dziwi fakt, że mogą się jego pracą interesować także osoby za granicą. Wtedy oczywiście znajomość języka angielskiego jest koniecznością, aby się dogadać. Nie tylko jednak w sytuacji podróżowania poza granice kraju język angielski może się przydać. Kurs języka angielskiego warto odbyć także wtedy, kiedy na razie nie spodziewa się człowiek, aby były możliwe tak daleki wyprawy. Dlaczego? Obecnie także w Polsce znajduje się wielu obcokrajowców. Jeżeli nie zna się języka angielskiego, to ta nieumiejętność porozumiewania się stanowi pewną barierę w kontaktach z klientami. Może więc warto zainwestować w kurs w rodzimym Wrocławiu czy nawet w jakiś zagraniczny obóz. Każdy woli się dogadać z kimś, komu nie trzeba dwa razy tłumaczyć, o co dokładnie chodzi i nie trzeba dużo gestykulować, aby coś wyjaśnić. Angielski może się przydać także w życiu codziennym, więc nie tylko fotografia ślubna musi być przyczyną, dla której dany usługodawca ślubny skorzysta z nauki. Każde szkolenie może zadziałać na plus, także w Katowicach, nawet jeśli nie planuje się wyjeżdżać na sesje zdjęciowe za granicę. Podejrzewamy jednak, że gdyby dać fotografowi taką możliwość, wcale by nie odmówił. Może to spowodować znacznie większe zyski niż dotychczas. Warto więc zmobilizować się i poszukać sprawdzonej szkoły na Śląsku, aby się trochę podszkolić. Plusy z nauki angielskiego:

  • możliwość uproszczenia konwersacji z zagranicznymi klientami
  • zwiększenie szans na zagraniczne sesje
  • możliwość czytania branżowych artykułów po angielsku
  • poprawa wizerunku – większy profesjonalizm

Nauka na pewno nie pójdzie na marne, a zagraniczni klienci będą się chętniej zgłaszali na sesje w Rybniku, wiedząc, że tam znajduje się osoba, z którą można się bezproblemowo porozumieć.

Czy dj na wesele musi znać język angielski?

dj na weseluDj także jest osobą pracującą w branży ślubnej. Jemu również może się przydać znajomość języka angielskiego. Obecnie nie ma co uciekać od nauki, bo znajomość języków stanowi jedną z ważnych kompetencji zawodowych. W przypadku zajęcia, jakie wykonuje dj na wesele, angielski wydaje się jeszcze bardziej konieczny, jeśli chce się pracować także z osobami z zagranicy. Trzeba bowiem prowadzić imprezę, zachęcając do tańca w takim języku, aby goście zrozumieli.Poza tym dj-e czy fotografowie ślubni nie zawsze mogą sobie pozwolić na wykonywanie jedynie tego jednego zawodu, często ta praca stanowi dla nich dodatek. Pełnoetatowe zajęcia, jakie często wykonują w ciągu tygodnia, mogą od nich wymagać także znajomości angielskiego.


Więcej na ten temat na:

  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem
  • Fotografslub.eu – witryna internetowa fotografa ślubnego z Małopolski
  • DJ Santi – witryna internetowa, którą prowadzi dj na wesele z Katowic
  • Ence.pl – strona internetowa szkoły językowej oferującej kurs języka angielskiego w Katowicach

Podsumowanie

Język angielski obecnie przydaje się prawie wszędzie. Nie ma więc sensu uciekać przed nauką. Dj czy fotograf ślubny także powinien się go nauczyć. Na pewno będzie to z korzyścią dla niego.

Dodaj komentarz