You are currently viewing Czy biuro na godziny sprawdzi się w przypadku agencji pracy tymczasowej?

Czy biuro na godziny sprawdzi się w przypadku agencji pracy tymczasowej?

Biura wynajmowane na godziny stają się coraz bardziej popularne. Często korzysta się z nich w stolicy i innych większych miastach. Takie miejsca są potrzebne zwłaszcza małym przedsiębiorcom i freelancerom. Nie są to jednak usługi do wykorzystania przez wszystkie biznesy.

Agencja pracy tymczasowej – dużo spotkań z klientami

praca w agencji pracy tymczasowejNa początek trzeba skupić się na cechach działalności agencji pracy. Są to przedsiębiorstwa, które pośredniczą na rynku pracy między zatrudnianymi, a firmami chcącymi ich wynająć. Ponieważ najczęściej chodzi o pracę tymczasową, przeznaczoną na krótki czas albo jedynie w celu dorobienia do głównego źródła utrzymania, to klienci bardzo często się zmieniają. Nikt nie zatrzymuje się długo w jednym miejscu pracy. Trzeba więc ciągle szukać nowych osób do wykonywania tych samych zajęć. Z kolei pracownikom trzeba oferować nowe miejsca, gdzie mogliby zostać zatrudnieni. Ruch jest ciągły i spotkania odbywają się co dzień. Z tego właśnie względu wydaje się, że agencja pracy powinna mieć swoją siedzibę. Bez względu na to czy działa ona w Toruniu, Bydgoszczy czy Włocławku. Może mieć siedzibę w każdej z tych miejscowości albo jedynie w jednej i objąć cały ten region, ale tak czy siak musi ją mieć na stałe.

Biuro na godziny – kto korzysta?

pracownik korzystający z wirtualnego biuraKażdy może wynająć biuro na godziny i korzystać z wygodnych sal konferencyjnych czy pokojów do pracy. Wirtualne biuro, w zależności od zakresu świadczonych usług, może mieć w ofercie także szereg wspierających usług. Jest to szczególnie przydatne dla osób jeszcze „świeżych” w biznesie. Poza tym chętnie korzystają z takich miejsc freelancerzy, którym nie opłaca się zatrudniać własnej administracji, a nie chcą też pracować w domu. Wspomniana przestrzeń biurowa może im odpowiadać ze względu na spokój, jaki w niej panuje. Poza tym nie wszyscy potrafią skupić się na zadaniach we własnym zaciszu mieszkalnym i potrzebują dosłownie iść do pracy. Dla innych ważny może być jedynie prestiżowy adres, jaki jednocześnie oferuje spora część biur na godziny, na przykład we Wrocławiu. Pozwala to na osiągnięcie lepszego wizerunku w oczach klientów i kontrahentów. Każdy bowiem wie, że lokalizacja firmy jest w centrum Wrocławia, a na to nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Plusy biura wirtualnego to na przykład:

  • mniejsze koszty niż w przypadku wynajęcia własnego lokalu
  • możliwość pochwalenia się dobrym adresem
  • całe zaplecze przydatne podczas spotkań
  • brak stresu i potrzeb zatrudniania dodatkowo pracowników administracji

Nie dla każdego jednak dobrym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro. Są sytuacje, kiedy się ono nie sprawdzi, chociażby z powodu częstości kontaktów osobistych.

Kontakt e-mailowy alternatywą?

rejestracja spółek przez internetWspomnieliśmy już powyżej, że agencja pracy tymczasowej to tego rodzaju działalność, która sprowadza się do bardzo częstych spotkań. Co więcej, są one nieraz inicjowane przez klientów, którzy zjawiają się w takim miejscu i chcą otrzymać informację na temat aktualnych ofert. Pozbawienie więc takiej firmy własnej siedziby na stałe może powodować znaczące ograniczenie zainteresowania. Należy uświadomić sobie, że konkurencja na tym rynku jest bardzo duża. W każdym większym mieście takich agencji jest kilka, a zdarza się, ze i kilkanaście. Rezygnowanie więc z lokalu biurowego może spowodować, że przedsiębiorstwo zostanie daleko w tyle za innymi. Z drugiej strony, czy nie ma szans na to, aby kontaktować się e-mailowo i telefonicznie? Wydaje się to jakimś wyjściem, jednak niezbyt dobrym. Posiadanie własnego biura powoduje, że klient może przyjść i zobaczyć na własne oczy jak dana agencja funkcjonuje. Przychodzi zapytać o aktualne oferty, ale przy okazji sprawdza, czy firma i pracujący w niej ludzie są godni zaufania. Czasami można to przecież zobaczyć na pierwszy rzut oka. Wynajmowanie więc miejsca na stałe jest też więc swego rodzaju przestrzenną wizytówką, z której szkoda rezygnować. Oczywiście, można ograniczyć się do strony internetowej i zamieszczonych na niej danych kontaktowych z dopiskiem, że jeśli ktoś chce się spotkać, to jedynie po wcześniejszym umówieniu. My jesteśmy jednak do tego sceptycznie nastawieni. Trzeba by zrobić gruntowne badanie rynku, aby stwierdzić, czy taka forma funkcjonowania instytucji jest w stanie sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Verdena – strona internetowa firmy z Wrocławia zajmującej się rejestracją spółek
  • Tasso – strona internetowa agencji pracy tymczasowej z Bydgoszczy
  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce

Podsumowanie tematu

Agencja pracy tymczasowej to miejsce, gdzie potrzebny jest częsty kontakt z klientami. W tym przypadku więc biuro wirtualne może się po prostu nie sprawdzić i zmniejszyć zainteresowanie ofertą. By jednak uzyskać konkretne informacje na ten temat, trzeba zrobić badanie na konkretnym, interesującym przedsiębiorcę rynku. Może się bowiem okazać, że akurat dana grupa docelowa będzie zadowolona z mobilnego sposobu kontaktowania się z agencją.

Dodaj komentarz