You are currently viewing Co będzie nam potrzebne podczas przeprowadzki?

Co będzie nam potrzebne podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to nielubiany proces przez każdego, kto kiedykolwiek musiał zmieniać miejsce zamieszkania. Nieład, sterta kartonów i jeden wielki chaos, a przy tym mnóstwo nerwów – to zazwyczaj jej nieodłączne elementy. Jak się przed tym uchronić? Co przygotować by usprawnić przeprowadzę i nie uszkodzić kosztownego sprzętu? Może zdać się na fachowców?

Jak uniknąć komplikacji podczas przeprowadzki?

przeprowadzkaPrzede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość, nerwy tylko pogłębią Twoje uczucie chaosu podczas krzątaniny wśród kartonów. Przygotowania do przeprowadzki należy rozpocząć odpowiednio wcześniej:

  • sporządź listę niezbędnych rzeczy (jeśli np. wyprowadzasz się od rodziców lub nie zamierzasz zabierać wszystkich przedmiotów),
  • nie wyrzucaj gazet na jakiś czas przed przeprowadzką – przydadzą Ci się do ochrony szklanych i wartościowych przedmiotów,
  • sukcesywnie pozbywaj się rzeczy, których nie zamierzasz zabierać ze sobą, a są Ci zbędne,
  • zaopatrz się w kartony (np. z pobliskiego sklepy spożywczego) i w miarę możliwość codziennie pakuj rzeczy, które nie będą Ci potrzebne do czasu przeprowadzki,

Podczas pakowania rzeczy pamiętaj o dokładnym opisaniu kartonów, dzięki temu zaoszczędzisz czas poszukując konkretnego przedmiotu oraz sprawniej rozpakujesz się w nowym lokum. Kiedy wszystkie kartony są gotowe pozostaje już tylko kwestia transportu – tylko i aż. Najlepiej jest poprosić o pomoc kogoś znajomego posiadającego duże auto. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz skorzystać z usług firmy, która zapakuje wszystkie kartony, przewiezie i zaniesie do nowego mieszkania. Znalezienie odpowiedniej ekipy nie powinno być problemem – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas usługę i lokalizację np. tanie przeprowadzki Kraków. Dzięki temu od razu uzyskasz wiele opcji oraz poznasz znanie internautów na temat danej firmy.

Opcja ekonomiczna: tania wypożyczalnia samochodów

przeprowadzkaJeśli zależy Ci na ograniczeniu kosztów do minimum możesz zdecydować się na wynajem samochodu dostawczego. Atutem tej opcji jest wypożyczenie auta na tak długo jak potrzebujesz oraz zaoszczędzenie na ekipie. Niestety wynajem samochodów najczęściej wiąże się z kosztowną kaucją. Bez obaw, kaucja jest zwrotna i zostanie Ci zwrócona jeśli oddasz auto w nienaruszonym stanie. Kolejnym mankamentem rezygnacji z ekipy jest konieczność dźwigania kartonów na własną rękę, co dodatkowo wydłuża czas przeprowadzki. W takim wypadku najlepiej poprosić o pomoc kilku silnych przyjaciół.

Do czego może się przydać folia strech jumbo?

 folia strech jumboFolia strech jumbo to produkt powszechnie stosowany przy przeprowadzkach. Doskonale sprawdza się przy przewozie oraz przenoszeniu mebli i innych sprzętów. Dzięki niej unikniesz zabrudzeń i zarysowań. Warto jej użyć by uniknąć później dodatkowej pracy i wydatków. Z kolei przy przedmiotach szklanych i delikatnych zamiast gazet możesz użyć folii bąbelkowej, która zapewni dodatkową amortyzację i ochroni bibeloty przed rozbiciem. Przy większych i dalekich przeprowadzkach sprawdzi się folia strech maszynowa. Przeznaczona jest do owijarek i wykorzystuje się ją w warunkach produkcyjnych. To niezbędny element w każdej firmie logistycznej, wielu przedsiębiorstwach i w działach zakupów. Zapewnia stabilność i ochronę kartonów poukładanych na palecie. Planując dużą przeprowadzkę (np. całego przedsiębiorstwa) warto rozważyć zaangażowanie w nią firmy, która kompleksowo zajmie się zabezpieczeniem towaru. W warunkach domowych brak owijarki nie jest żadnym problemem, gdyż tego typu folię z łatwością można owinąć rękoma – wystarczy zdecydować się na folię ręczną. Jest niezwykle wydajna, a w dodatku niewiele kosztuje.


Tekst został napisany w oparciu o:

  • Krakowprzeprowadzki.pl – firma oferująca usługi przeprowadzkowe
  • Kurierem.pl – porównywarka kurierów i firm przeprowadzkach
  • Sixcar.pl – firma oferująca wynajem i wypożyczenie samochodów
  • Stretchpack.pl – artykuły pomocnicze przy pakowaniu w  tym folia stretch

Podsumowanie

Planując przeprowadzkę warto dokładnie przedyskutować wszystkie opcje, a także za i przeciw. Niejednokrotnie zaoszczędzimy robiąc ją na własną rękę. Niekiedy jednak koszty są tak zbliżone, że szkoda naszego wysiłku i zaangażowania w samodzielne działanie.

 

Dodaj komentarz