You are currently viewing Co będzie nam potrzebne gdy chcemy założyć własny hotel?

Co będzie nam potrzebne gdy chcemy założyć własny hotel?

Kiedy planujemy założenie własnego hotelu z całą pewnością musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze będzie zapewnienie komfortu naszym przyszłym gościom i wywołanie u niech pozytywnych wrażeń z pobytu. Będzie to warunkowało powodzenie hotelu. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nasz hotel był przez wszystkich lubiany?

Jak założyć hotel krok po kroku

jak założyć hotelUsługi hotelarskie to z całą pewnością bardzo szerokie pojęcie. Nie będzie to związane jedynie z prowadzeniem hotelu. Możemy do tego przypisać również prowadzenie wielu innych obiektów użytkowych, które służą do wynajmowania gościom. Obiekty hotelarskie dzielimy między innymi na:

  • hotele,
  • pensjonaty,
  • motele.

Każdy z tych obiektów będzie musiał spełniać określone wymagania. Należy pamiętać o tym, że aby rozpocząć prowadzenie hotelu z całą pewnością musimy spełnić wszystkie wymogi, aby nasz obiekt został zaszeregowany właśnie do ewidencji obiektów hotelowych jako hotel. Przede wszystkim kiedy budujemy hotel, albo zakładamy go w obiekcie już istniejącym. Musimy skupić się na spełnieniu wszystkich wymagań sanitarnych, budowlanych oraz przeciwpożarowych. Będzie to bardzo ważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych klientów. Kiedy spełnimy już wszystkie warunki, z całą pewnością musimy skupić się na odpowiednim wyposażeniu hotelu, aby i praca w nim była łatwa i przebywanie komfortowe. Na to jaką opinię na temat hotelu wyda nasz gość będzie decydowała przede wszystkim sprawna obsługa. Dlatego właśnie systemy dla hoteli stają się co raz bardziej powszechne. W czym one pomagaj? Przede wszystkim należy zauważyć, że dzięki takiemu systemowi możliwe będzie zintegrowanie pracy wszystkich działów hotelu. Będzie to naprawdę ważne, bo dzięki temu kadra będzie mogła pracować szybciej, a prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś błędu będzie naprawdę małe. Z całą pewnością nikt z odwiedzających nie chce zostać zameldowanym do nieposprzątanego pokoju, czy tez nie ma ochoty dostawać zamówionego przez kogoś posiłku do pokoju.

Biuro rachunkowe – gwarantem dobrych rozliczeń

praca w agencji pracy tymczasowejNie można również zapominać o tym, że prawidłowe funkcjonowanie hotelu to również prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Można by powiedzieć, że będzie to kluczowe, jeśli chcemy posiadać zyski i móc je co raz sukcesywnie zwiększać. Musimy mieć kontrolę nad wydatkami oraz nad zarobionymi pieniędzmi, abyśmy mogli efektywnie planować inwestycje. Dobrze prowadzona księgowość, na przykład w hotelu w Bydgoszczy, może doprowadzić do naprawdę sporego zwiększenia zysków. Będzie to miało również znaczenie przy kontaktach z instytucjami skarbowymi i w rozliczeniach z pracownikami. Dlatego właśnie tak duże znaczenie będzie miało biuro rachunkowe, przez nas wynajęte. Powinno nam zależeć na profesjonalizmie pracowników biura i na ich doświadczeniu. Jednak kiedy wybieramy biuro rachunkowe i księgowego, z całą pewnością musimy również mieć do nich zaufanie. Dlatego warto skorzystać z usług firmy poleconej przez jakiegoś znajomego, który jest jak najbardziej zadowolony z ich usług. Zaufanie jest w tym przypadku niezwykle ważne, ponieważ oddajemy w ręce biura wszystkie swoje rozliczenia i może dojść do oszustw, a czasami nawet to kradzieży. Dlatego jeśli biuro rachunkowe ma być dla nas czymś korzystnym, powinniśmy potraktować jego wybranie ze szczególną uwagą.

Ręczniki hotelowe w wyposażeniu pokoi

Ręczniki hoteloweOczywiście jeśli chcemy, żeby nasz hotel odnosił finansowe sukcesy, z całą pewnością musimy zatroszczyć się również o dobre wyposażenie naszych pokoi hotelowych. Będzie to szczególnie wpływało na zadowolenie klienta, a wiemy, że to właśnie na jego dobrej opinii zależy nam najbardziej. Dlatego właśnie w pokojach nie może zabraknąć odpowiednich mebli i żadnych akcesoriów dodatkowych. W standardzie hotelu powinniśmy umieścić ręczniki hotelowe. Z całą pewnością jest to minimum wymagane przez każdego z naszych gości. Jeśli chodzi o łazienkę powinien być również dostęp do suszarki do włosów i podstawowych kosmetyków do kąpieli. Poza tym duże znaczenie będzie miała również pościel hotelowa dobrego producenta. Będzie to również gwarantowało wygodny pobyt klienta w pokoju, co wpłynie na jego zadowolenie. Warto zainwestować w materiały lepszej jakości, aby zyskać lepsze opinie.


Więcej porad o zakładaniu hoteli można znaleźć na:

  • Pamavi.pl – wykonywanie haftu homputerowego
  • Rp.pl – artykuł o tym jak założyć własny hotel
  • Adith.pl – oprogramowania dedykowane dla hoteli
  • Bilans13.pl – biuro rachunkowe i księgowe

Podsumowując temat

Zakładanie własnego hotelu nie musi wcale oznaczać wielu obowiązków. Jeśli skorzystamy z nowych rozwiązań, które mają ułatwić racę, z całą pewnością prowadzenie hotelu będzie przyjemnością. Należy ze szczególną uwagą potraktować zadowolenie klienta, wtedy sukces gwarantowany. 

Dodaj komentarz