Charakterystyka diet wśród kobiet mających policystyczne jajniki

Charakterystyka diet wśród kobiet mających policystyczne jajniki

Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS to choroba wśród kobiet, która negatywnie wpływa na prace jajników. Kobiety posiadając zespół policystycznych jajników maja problemy z zajściem w ciążę, kłopoty ze skórą, mają rogowacenie ciemne oraz w wielu przypadkach problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała i skłonność do przybierania na wadze.

Jaka dieta przy zespole policystycznych jajników?

dieta pcosJak w każdej chorobie ważna jest odpowiednia i właściwa diagnoza. Odpowiednie leczenie, odpowiednia suplementacja i odpowiednia dieta są kluczem do prawidłowej pracy organizmów posiadających chorobę. Dieta PCOS powinna być bogata w witaminy z grupy B, witaminę B6, B12, kwas foliowy, witaminę D, żelazo, magnez i cynk. Spożywanie posiłku powinno być przede wszystkich regularne. Należy spożywać 4-5 posiłków dziennie. Dieta powinna być bogata w dobre tłuszcze. Nie powinna jednak zawierać pszenicy, zaś powinna być niskowęglowodanowa. Produkty spożywcze wysokoprzetworzone mają negatywny wpływ na funkcjonowanie osób chorych na PCOS. Kobiety cierpiące na PCOS powinny mieć obniżona podaż kaloryczną, czyli powinna być dieta redukcyjną. Ponadto kobiety te, jeśli nie miały wcześniej żadnej aktywności fizycznej powinny wdrożyć w swój tryb dzienny więcej ruchu. Jak w większości diet należy unikać przede wszystkim cukru i produktów zawierających go, jak słodycze.Dieta powinna być bogata w witaminy i wiele minerałów.

Kobiety cierpiące na zespół policystycznych jajników powinny uważać na to, co jedzą i w jaki sposób. Jaki tryb w ciągu dnia prowadzą. Czy jest on aktywny, czy wręcz przeciwnie. Ponadto kobiety powinny się regularnie badać i radzić się lekarzy wyspecjalizowanych w odpowiedniej dziedzinie oraz powinny przyjmować odpowiednie leki i suplementy.