You are currently viewing Bramę garażową przerobiłem na automatyczną

Bramę garażową przerobiłem na automatyczną

Kilka dni temu podjąłem decyzję, która na zawsze odmieniła życie moje i mojej rodziny. Z pozoru błaha i nie mająca żadnego znaczenia decyzja pozwoli nam żyć zupełnie inaczej niż do tej pory. Każdy sobie pewnie teraz myśli, że nie wiadomo co wymyśliłem. A chodzi po prostu o to, że zdecydowałem się zamontować napęd do bramy garażowej, żeby dało się ją otwierać z pilota.

Całkowicie odmieniłem sposób korzystania z bramy

napędy do bram garażowychDo tej pory było tak, że przez cały dzień stawialiśmy samochód pod garażem, żeby do minimum ograniczyć otwieranie i zamykanie bramy. Trzeba to było robić ręcznie, co było naprawdę dużym uniedogodnieniem. Zwłaszcza w deszczu czy w śniegu nawet nie myśleliśmy o wjeżdżaniu do garażu. Nie było zresztą takiej potrzeby, bo na zamykaną posesję i tak nikt do nas nie wejdzie. Pomyślałem sobie jednak, że od tego jest garaż, żeby w nim samochód parkować. Wybrałem się do specjalnego sklepu obejrzeć oferowane tam napędy do bram garażowych i wybrałem sobie taki, który pasował do naszej bramy skrzydłowej. Mieliśmy dość wiekową bramę, której skrzydła były stalowe, a więc dosyć ciężkie. Musiałem zatem kupić mocny automat, który dałby radę otwierać i zamykać takie ciężkie wrota. Zamówiłem takie urządzenie z montażem, więc mogłem być w stu procentach pewnym, że brama zostanie zautomatyzowana w sposób profesjonalny i fachowy. No i właśnie wczoraj zamontowano napęd do naszej bramy.

Dzisiaj od samego rana wyjeżdżamy z garażu i do niego wjeżdżamy. Nasze życie naprawdę odmieniło się nie do poznania. Komfort użytkowania garażu jest przecież nieporównywalnie większy niż jeszcze kilka dni temu. Wystarczy przecież napisać, że nie trzeba już wysiadać z samochodu przed garażem, żeby go otworzyć czy też zamknąć. Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku na pilocie.