You are currently viewing Automatyczny szlaban wjazdowy

Automatyczny szlaban wjazdowy

 

Nowy obiekt był dość dobrze wyposażony, i nie trzeba było w nim zbyt wiele wymieniać. Część wewnętrzna, gdzie znajdował się parking pracowników i budynki warsztatowe była odgrodzona od reszty, a jedyna droga dojazdowa zamknięta starego typu szlabanem.

Szlaban automatyczny dla pracowników

SzlabanyNa teren wewnętrzny dostęp mieli wyłącznie nasi pracownicy, więc owy szlaban zagradzał dostęp osobom niepowołanym. Szybko jednak okazało się, iż mimo że jest on solidny i stanowi dobre zabezpieczenie, to jednak podnoszenie go za każdym razem gdy któryś z pracowników wjeżdżał lub wyjeżdżał było dla ochroniarzy męczące i uciążliwe. Postanowiliśmy więc przy następnym unowocześnieniu obiektu usprawnić również drogę wjazdową na teren wewnętrzny. Zdecydowaliśmy się zakupić automatyczne szlabany wjazdowe, otwierane kartami pracowniczymi które zapewniały również dostęp do większości pomieszczeń na obiekcie. Nie dość że takie rozwiązanie pozwalało odciążyć ochroniarzy od niewygodnego otwierania i zamykania szlabanu, to jeszcze zwiększało bezpieczeństwo, uniemożliwiając osobom niepowołanym na otwarcie przejazdu i wejście na teren obiektu. Mógł on być również zdalnie sterowany z pomieszczeń ochrony, jak i całkowicie zablokowany, uniemożliwiając jakiekolwiek nim manipulowanie. To rozwiązanie szybko spodobało się pracownikom, którzy czuli większy komfort, mogąc własnoręcznie otwierać dojazd do miejsca pracy i opuszczać je natychmiast gdy zaszła taka potrzeba, nie czekając na ochroniarzy, często będących w trakcie obchodu terenu.

Również w trakcie rozbudowy owy szlaban okazał swoją przydatność, gdyż na teren budowy mogli wjechać wyłącznie ci pracownicy, którzy posiadali wydane specjalnie karty dostępu. Zapewniło to nam komfort pracy i zwiększone bezpieczeństwo.